Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Система NCTS
24.04.2013

З 1 січня 2009 року на території Європейського Співтовариства всі операції транзиту на умовах Конвенції МДП (TIR) в обов'язковому порядку здійснюватимуться з використанням європейської митної інформаційної системи NCTS (New Customs Transit System).

У зв'язку з цим, перевізники-держателі книжок МДП як з ЄС, так і з інших країн, будуть зобов'язані здійснювати завчасне передавання даних з книжки МДП (декларації МДП) в електронному вигляді до системи NCTS митних органів Європейського Співтовариства.

Ці дії є обов'язковими, коли:

а) операція МДП починається у митниці відправлення у країні ЄС;

б) операція МДП починається у прикордонній митниці в'їзду на територію ЄС.

Разом з тим, як і раніше, буде необхідно надавати митним органам книжку МДП в якості митного документу.

У випадку, якщо електронна декларація МДП не відправлена до NCTS, митні органи країн ЄС відмовлятимуть у прийнятті книжки МДП до оформлення (єдине виключення - аварійний режим, коли система NCTS не працює).

Нова система має значні переваги:

прискорення обробки книжки МДП під час відкриття операції МДП у митниці відправлення і прикордонній митниці в'їзду на територію ЄС;

прискорення завершення операції МДП на території ЄС, оскільки дані передаватимуться між митницями електронним зв'язком;

забезпечення ефективного контролю і безпеки перевезень.

На сьогодні існує декілька способів передавання електронної декларації МДП до системи NCTS:

безкоштовно, за допомогою прикладної інтернет-програми ТIR-ЕРD (адреса: http://www.nctstir.org), яка підтримується розташованим у Швейцарії Міжнародним союзом автомобільного транспорту - International Road Transport Union (IRU), email: tirncts@iru.org, тел.:+41-22-918-27-00 , +41-22-918-20-68 ; +41-22-918-27-23, факс +41-22-918-27-29;

Шляхи передачі даних через Інтернет: електронна пошта, FTP-сервер, Веб-служби, X.400.

Файли передаються до центрального митного органу країни-учасниці ЄС, що робить їх доступними для підпорядкованих митниць.

Формат файла, що базується на нормах ЄС (IE15), є сумісним із національними вимогами країн-учасниць ЄС.

ТIR-ЕРD вже впроваджено спільно з митними органами Чеської Республіки, Словацької Республіки, Угорської Республіки, Республіки Польща та Естонії.  Проводиться тестування для забезпечення взаємозв'язку системи ТIR-ЕРD з національними митними системами Фінляндії, Болгарії, Франції та інших країн ЄС до 1 січня 2009 року.

Пріоритетом є поширення ТIR-ЕРD у країнах, розташованих на кордонах ЄС.

Для доступу до програми ТIR-ЕРD через прийнятний інтерфейс користувач книжки МДП, завчасно одержавши регламентований доступ, вносить до програми свій індивідуальний ідентифікаційний номер, номер книжки МДП, яка знаходиться в його розпорядженні, а також строк дії, зазначений в книжці МДП. Дана інформація перевіряється системою Cute-Wise, після чого надається доступ до вводу даних по книжці МДП.

В електронній формі декларації МДП необхідно буде вказувати наступні дані: країна відправлення; країна призначення; реєстраційний номер транспортного засобу; свідоцтво про допущення; номер контейнера; номер книжки МДП; її користувач; додаткові документи; маркування; тип та нумерація упаковок; вага вантажу; дата і місце декларування; відправник вантажу та одержувач.

Ці дані можна отримати з книжки МДП та міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR).

Копія електронної попередньої декларації за бажанням користувача направляється йому на електронну пошту.

Переваги, які надає нова система:

прискорення обробки книжки МДП під час відкриття операції МДП у митниці відправлення і прикордонній митниці в'їзду на територію ЄС;

прискорення завершення операції МДП на території ЄС, оскільки дані передаватимуться між митницями електронним зв'язком;

забезпечення ефективного контролю і безпеки перевезень.

Коментувати в соцмережах: