Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Працівниками Київської митниці ДФС вилучено 272 блоки тютюновмісних виробів для IQOS та 7 кг бурштину
08.07.2019 -

У рамках проведення операції «Бастіон» Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС зафіксувало дві спроби переміщення через митний кордон України тютюновмісних виробів для IQOS орієнтовною вартістю 122 тисячі гривень.

Двоє чоловіків, громадяни Китаю, студенти підготовчого курсу одного з українських вишів намагалися ввезти на територію України 272 блоки тютюновмісних виробів одним авіарейсом. У одного чоловіка знаходилися 95 блоків, а у іншого – 177.

Обоє чоловіків для проходження митного контролю скористалися спрощеною системою – «зелений коридор», чим автоматично засвідчили про те, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Тютюновмісні вироби були виявлені митниками під час вибіркового контролю авіапасажирів.

В обох випадках кожен громадянин переміщував виявлені предмети у двох дорожніх валізах без ознак приховування. З загальної кількості тютюнових виробів кожному пасажиру було дозволено провезти по чотири блоки, тобто по 244 г тютюну.

Також працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС  у співпраці з прикордонниками ОТЗ ВПС «Бориспіль» та ГУ КЗЕ СБ України спільно з ОРВ зафіксовано факти переміщення з приховуванням від митного контролю 7 кг бурштину.

Бурштин намагалися незаконно вивезти за межі митної території України на батьківщину одним авіарейсом дві громадянки Китаю.

Для проходження митного контролю авіапасажирки обрали спрощену систему – «зелений коридор».

Валізи з речовиною природного походження коричневого кольору з різними відтінками,  що за зовнішнім виглядом має ознаки дорогоцінного каміння органогенного походження, а саме – бурштину, були виявлені під час проведення митного контролю у багажному відділенні терміналу. Кожній жінці належало по 4 дорожніх валізи з камінням.

Обмотані клейкою стрічкою пакети з необробленим, різного розміру та форми камінням приховувались серед кондитерських та тютюнових виробів, що утруднювало виявлення вказаного каміння на рентген-апараті під час митного контролю багажу.

Складено протоколи про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Бурштин вилучено до винесення судом рішення у справах.

Коментувати в соцмережах: