Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
ДФС та Міжнародна організація з міграції посилюють співпрацю у сфері управління кордонами
09.10.2017 -

Перспективи подальшої співпраці та  впровадження проектів у сфері управління кордонами обговорювалися під час зустрічі в. о. Голови ДФС Мирослава Продана з Головою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні доктором Томасом Лотаром Вайсом, яка відбулась 5 жовтня 2017 року.

Мирослав Продан високо оцінив рівень співробітництва ДФС з МОМ у сфері  управління кордонами. За його словами, прикладом такої успішної співпраці став проект «Підтримка у створенні електронної системи попереднього обміну інформацією між митними органами Білорусі та України (ПРІНЕКС)».

«Реалізація цього проекту дозволила, починаючи з кінця 2015 року, фактично поновити обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що перетинають українсько-білоруський кордон. Результатом цього стало значне прискорення митних процедур та зменшення часу при перетині кордону, а також сприяння торгівельно-економічним відносинам для зміцнення економіки України та Республіки Білорусь», – зазначив в.о. Голови ДФС.

Він також підкреслив, що, використовуючи цей позитивний досвід, нещодавно був започаткований відповідний обмін інформацією між ДФС та Державною прикордонною службою України. Для реалізації пілотного проекту був обраний пункт пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» на українсько-білоруському кордоні.

«Сьогодні ми успішно протестували цей пілотний проект та плануємо даний експеримент поширювати по всьому державному кордону України», - розповів Мирослав Продан.

Він підтвердив готовність до всебічної співпраці з МОМ, зокрема, у рамках схваленого рішення Європейської Комісії про залучення МОМ до реалізації цілої низки інфраструктурних проектів.

Мирослав Продан висловив сподівання, що всі заходи, заплановані в рамках цих проектів, будуть виконані вчасно, та запевнив, що ДФС докладає максимум зусиль для оснащення митної інфраструктури відповідними технічними засобами митного контролю.

У свою чергу Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні д-р Томас Лотар Вайс зазначив важливість співпраці МОМ з фіскальною службою та успішне співробітництво у рамках проектів ПРІНЕКС та ІВКО, який впроваджує систему інтелектуального відеоконтролю у автомобільному пункті пропуску «Нові Гута – Нові Яриловичі» українсько-білоруського кордону.

«Співпраця в рамках цих двох проектів може бути відзначена як найкращі практики, які стосуються як міжнародного, так і митного співробітництва. Ми вітаємо їх перенесення на інші пункти пропуску. Для МОМ Україна є однією з найважливіших країн, ми вдячні за віддачу та професіоналізм фахівців ДФС, які змогли виконати цілу низку міжнародних проектів у таких сферах, як боротьба з торгівлею людьми та інтегроване  управління кордонами», – зазначив д-р Томас Лотар Вайс.

Він також коротко поінформував про проект ІММІС, який МОМ почала реалізовувати у грудні 2016 року. За словами Голови Представництва МОМ в Україні, це один з найбільших проектів з управління кордонами, який коли-небудь фінансувався Європейським Союзом і реалізовувався однією організацією. Проект націлений на впровадження ІТ системи управління даними у сфері міграції.

Д-р Томас Лотар Вайс також запевнив у прагненні до посилення співпраці МОМ та ДФС, а також готовності до надання експертної допомоги та обміну досвідом.

Під час зустрічі керівників ДФС і МОМ було обговорене питання  підписання Меморандуму про взаєморозуміння та прийняті домовленості щодо цілей та змісту документу. 

Коментувати в соцмережах: