Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Співробітники ДФС ліквідували конвертцентр
19.02.2021

Загальний обсяг незаконно проконвертованих ним грошових коштів складає понад 580 млн гривень, ймовірні втрати бюджету - близько 100 млн гривень.

Під час слідства правоохоронці встановили, що група осіб створила, так званий, центр мінімізації платежів до бюджету, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки. Під час злочинної діяльності незаконно формувався штучний податковий кредит з ПДВ, завищувались витрати, безготівкові грошові кошти переводились у готівку, мінімізувались сплати митних платежів.

Фактично, впродовж двох років зловмисники через підконтрольні їм підприємства-імпортери та підприємства з ознаками «фіктивності» надавали послуги з ухилення від сплати митних платежів при ввезенні на митну територію України транспортних засобів, шляхом заниження їх митної вартості, конвертації грошових коштів із безготівкової форми у готівкову при оформленні договорів купівлі-продажу імпортованих автомобілів, документального прикриття безтоварних операцій та незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки.

В подальшому СГД реального сектору економіки перераховували безготівкові грошові кошти на рахунки підконтрольних підприємств-імпортерів та підприємств з ознаками «фіктивності» в якості оплати за придбані автотранспортні засоби. В свою чергу, підприємства-імпортери здійснювали документальне оформлення придбання автотранспортних засобів за заниженою митною вартістю у підконтрольних СГД-нерезидентів, в той час як вони фактично купувалися за межами України фізичними особами – резидентами за готівкові кошти.

Заниження митної вартості відбувалось шляхом підміни інвойсів та інших супровідних документів на території Польщі перед перетином митної території України. Ввезені таким чином на територію України авто фактично були власністю фізичних осіб, які придбали їх за готівкові кошти, а документально знаходились на балансі транзитних СГД - імпортерів.

Таким чином, транзитними підприємствами-імпортерами накопичувався податковий кредит з ПДВ, який в подальшому через підконтрольні підприємства з ознаками «фіктивності» реалізовувався підприємствам реального сектору економіки.

Також встановлено, що частина коштів знімалася готівкою з розрахункових рахунків, а частина отримувалася від фізичних осіб – реальних власників транспортних засобів в якості оплати митних платежів при розмитненні автомобілів.

У подальшому незаконно «проконвертована» готівка разом із підробленими первинними документами, передавалась службовим особам СГД реального сектору економіки. «Винагорода» за такі незаконні послуги становила 4-10% від загальної суми.

Під час проведення обшуків правоохоронці виявили ноутбуки та системні блоки, флеш-накопичувачі інформації, мобільні телефони та бухгалтерські документи і чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність СГД з ознаками фіктивності. Також було виявлено 3 кліше з підписами, 270 транзитних номерних знаків та печатки і штампи підприємств-нерезидентів та підприємств з ознаками «фіктивності». Наразі всі вилучені речі долучені до матеріалів кримінального провадження у якості речових доказів.

Правоохоронці вживають заходи для встановлення інших осіб, причетних до незаконної діяльності з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих державі збитків.

 
 
 
 

Коментувати в соцмережах: