Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
У Києві ліквідовано конвертаційний центр з обігом понад 282 млн. грн.
09.01.2018 -

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві ліквідували конвертаційний центр з оборотом більше 282 млн. грн..

В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч.3 ст.212 КК України, було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для ведення незаконної діяльності зловмисники зареєстрували низку транзитних і фіктивних підприємств які закуповували с/г продукцію у с/г виробників за готівку без відображення у податковому та бухгалтерському обліку.

Для надання операціям придбання с/г продукції законного характеру  здійснювалось оформлення надходження продукції в адресу підприємств-експортерів від підконтрольних СГД, які в свою чергу формували податковий кредит від підприємств-імпортерів за винагороду в 5%. Таким чином фігуранти шляхом здійснення маніпуляцій з товарною номенклатурою проводили пересортування товарів на даних СГД та документально оформлювали реалізацію сільськогосподарської продукції в адресу підконтрольних компаній - експортерів за винагороду в 10-12%.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав більше 282 млн. грн.

Під час проведення санкціонованих обшуків у офісних приміщеннях та автомобілях фігурантів було вилучено 19 печаток підконтрольних підприємств, 7 печаток підприємств-нерезидентів, 7 кліше підписів, первинні фінансово - господарські документи підприємств – нерезидентів та їх реєстраційні документи, чорнові записи та ін.

Тривають слідчі дії.

Коментувати в соцмережах: