Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Центр мінімізації митних платежів, через який в Україну було ввезено товарів за заниженою митною вартістю на суму понад 76 млн. грн., ліквідовано у Києві
12.02.2020 -

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва зупинили діяльність центру мінімізації митних платежів, який обслуговував торговців брендовим взуттям.

В рамках проведення операцій «Щит», «Мережа» та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які на замовлення фізичних осіб підприємців, що здійснюють торгівлю брендовим взуттям у торговельних центрах, надавали послуги із переміщення на митну територію України товарів за заниженою митною вартістю.

Для реалізації злочинних намірів фігуранти створили групу підконтрольних компаній-нерезидентів, а також низку підприємств-імпортерів.

При розмитненні імпортованого товару зловмисники пред’являли на митниці контракти на постачання взуття, укладені не з відомими іноземними компаніями, а підроблені контракти, укладені між підконтрольними нерезидентами та імпортерами. Разом з тим в митні декларації вносили недостовірні відомості щодо митної вартості товару, яку занижували більше ніж у 10 разів.

Розмитнену продукцію передавали замовникам мінімізації – ФОП-ам, які розраховувалися із фігурантами готівкою, а документально відображали продаж товарів в адресу підконтрольних ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Протягом 2019-2020 року обсяг продукції, переміщеної на митну територію України із заниженням митної вартості, склав понад 76 млн. гривень.

На підставі ухвал суду було проведено обшуки в офісних, складських та торгових приміщеннях, якими користувалися фігуранти, а також за місцями їх проживання та в їх автомобілях.

За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено 2 тис. 176 пар брендового взуття без документів про походження вартістю близько 4 млн. гривень, необліковану готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті 10 млн. 386 тис. гривень, печатки іноземних підприємств, а також флеш накопичувачі, жорсткі диски, трудові книжки підконтрольних ФОП, чорнові записи та ін. докази незаконної діяльності.

Триває слідство.

Коментувати в соцмережах: