Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
У Києві ліквідовано конвертцентр з оборотом 468 млн. грн.
27.02.2020 -

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва зупинили роботу потужного конвертаційного центру.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.2 ст.212, ч.3 ст.212, ч.2 ст.204  КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки незаконні послуги щодо переведення грошових коштів із безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту.

Для реалізації злочинних намірів фігуранти створили та/або придбали низку підконтрольних компаній, на рахунки яких клієнти конвертцентру – підприємства реального сектору економіки – перераховували кошти нібито за придбані товари, отримані послуги чи виконані роботи.

У подальшому фігуранти знімали ці кошти з рахунків підконтрольних підприємств готівкою через каси банків та повертали замовникам конвертації за винятком 12% від суми, які слугували винагородою зловмисникам за надання незаконних послуг.

Таким чином протягом 2019-2020 рр. було проконвертовано 468 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях, а також за місцями проживання і в автомобілях фігурантів, один з яких було спеціально обладнано на кшталт інкасаторського для перевезення великих сум готівки. За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено необліковану готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті майже 8,3 млн. грн., печатки підконтрольних підприємств, їх первинну фінансово-господарську документацію, чекові книжки, факсиміле підписів, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації.

Триває слідство.

Фотоматеріали по темі

/
  • У Києві ліквідовано конвертцентр з оборотом 468 млн. грн.

Коментувати в соцмережах: