Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
В.о. Голови ДФС Мирослав Продан розповів про справу щодо мінімізації митних платежів за допомогою судових рішень, яка зареєстрована та розслідується НАБУ за матеріалами, наданими ДФС

Так, за матеріалами справи, підприємства-імпортери декларували свої товари за значно заниженою вартістю. Митниці ДФС коригували вартість, але підприємства вносили необхідне фінансове забезпечення, після чого товари відпускалися у вільний обіг. У подальшому імпортери звертались до суду та, використовуючи ст. 55 Митного кодексу України, повертали внесене фінансове забезпечення.

Таку схему використовували більше двох десятків підприємств-імпортерів. У рамках розслідування кримінального провадження на депозитних рахунках Київської митниці ДФС та Київської обласної митниці ДФС було заарештовано майже 450 млн. грн. Ці кошти є фінансовими гарантіями, які надавалися підприємствами - учасниками злочинної схеми. Такі дії унеможливлять повернення коштів імпортерами до завершення розслідування.

Про більш детальну інформацію стосовно того, як працювала така схема, а також про результати роботи митниць ДФС у 2017 році загалом та зокрема у жовтні, дивіться у відео-зверненні Мирослава Продана.

Коментувати в соцмережах: