Державна фіскальна служба України

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Роман Насіров: В 2017 році українська економіка набиратиме обертів (Обозреватель)
06.02.2017

не люблю слово "рекорд", якщо воно не стосується спорту. Але мої підлеглі останнім часом часто його використовують стосовно наших показників. Що ж, за ними стоїть важка і сумлінна робота кожного. Тим більше, що в січні 2017 року воно стосується найбільшого показника за всю історію адміністрування ПДВ. У цьому місяці платниками задекларовано до сплати 22,4 мільярда гривень ПДВ. Таких цифр насправді ще ніколи не було.

Що це означає. Податок на додану вартість є важливим бюджетоформуючим податком, на цьому етапі – основною статтею доходів бюджету. Отож ці 22, 4 мільярда гривень, задекларованих у січні, підуть на пенсії, зарплати, виплати малозабезпеченим, фінансування інфраструктурних проектів. Це майже вдвічі більша сума за середньомісячне декларування податку у 2016 році. Хоча у грудні ми теж перевищили планку у 16,6 мільярда гривень. А вже в січні ми збільшили цей показник на 6 мільярдів – таких потрібних державі грошей.

Я вже говорив, що показник 2016 року, якого досягла ДФС, а саме 758,5 мільярдів гривень надходжень до зведеного бюджету, вселяє в нас оптимізм, адже цим закладається фундамент для зростання економіки України у 2017 році. Це майже на 30 % більше, ніж ми мали у 2015 році.

Зросли податкові та митні платежі. Податкові платежі – на 36,0% проти 2015-го, митні – на 16,3%.

 

Тому можемо прогнозувати перевиконання доходної частини бюджету цьогоріч, і, як наслідок, економіка набиратиме обертів.

У 2017 році ми прогнозуємо збільшення платежів до державного бюджету на 99,5 мільярда гривень. Це важка цифра, але ми налаштовані її досягнути. За нашим прогнозом ПДВ з ввезених товарів зросте на 31,3 мільярда або ж на 17,3 %, ПДВ із вироблених в Україні товарів (сальдо) – на 26,3 мільярда або ж на 48,6 %. Мене дуже радують показники, які надходять із товарів, вироблених в Україні – економіка оживає. Також зростання надходження акцизного податку бачу на рівні 16,5 мільярда гривень або ж на 29,9 %.

 

Дуже сподіваюся на розуміння, консенсус, конструктивний діалог з підприємцями, на їхню підтримку і розуміння потреб держави, запитів людей, у першу чергу, щодо підвищення соціальних стандартів. Ми прагнемо стати максимально відкритими. Імідж ДФС та довіра до нас є дуже важливими. Окрім того, я дуже сподіваюся на пришвидшення процесів з детінізації зарплат та економіки в цілому. Сьогодні держава як ніколи потребує підтримки українського бізнесу, створення сприятливих умов для іноземного інвестора. Це теж суттєвий резерв.

Днями у мене відбулося кілька зустрічей з нашими колегами з Азербайджану, поспілкувалися ми і з нашими грузинськими колегами. Ми продовжуємо двосторонню співпрацю у сфері протидії порушенням та боротьби з контрабандою, спільно боремося зі скоєнням незаконних експортно-імпортних операцій, митним шахрайствам, наркотрафіками, легалізацією тіньових коштів, із незаконним переміщенням експонатів культурної спадщини. Обмін митною інформацією є дієвим інструментом забезпечення економічної безпеки наших держав.

З Азербайджаном ми завершили всі внутрішньодержавні процедури вступу в силу Протоколу про взаємодію між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Азербайджанської республіки у сфері боротьби з митними порушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом. Він ось-ось запрацює.

Актуальні питання функціонування митних органів України та Грузії, у першу чергу, щодо боротьби з контрабандою та обігом наркотиків, ми обговорили з першим віце-прем'єром та Міністром фінансів Грузії Дмітрієм Кумсішвілі. Грузія – теж наш важливий партнер: імпорт з Грузії в Україну складає 60 мільйонів доларів США. Це, в першу чергу, продовольство та напої. Ми експортуємо в Грузію на 391 мільйон доларів США. Це теж продовольча група, промислові і споживчі товари.

Наряду з нашою тісною співпрацею з країнами Євросоюзу, з нашими торговельними партнерами в інших державах – це дуже важливі напрямки для нашої країни.

Для нас ще дуже важливим є обмін досвідом та інформацією з кожним із партнерів. Повноцінна взаємодія з митними адміністраціями інших країн, з європейськими митними інституціями є підґрунтям для суттєвого покращення митного контролю, що суттєво зменшить можливості для недобросовісного бізнесу ухилятися від виконання законодавства та попереджатиме шахрайство. А це - спрощення торгівлі, пожвавлення конкуренції та усунення незаконних переваг.

Сьогодні ми намагаємося консолідувати всі пропозиції, які маємо від МВФ, Митно-прикордонної служби США, Місії Європейського Союзу, яка працює в Україні з митних питань, Всесвітньої митної організації, зібрати найкращий світовий досвід аби перетворити ДФС в ефективну та дієву службу, яка забезпечує виконання законодавства та перешкоджає незаконним махінаціям в податково-митній сфері.

 

https://www.obozrevatel.com/blogs/64315-v-2017-rotsi-ukrainska-ekonomika-nabiratime-obertiv.htm

Коментувати в соцмережах: